Nadat het project heel de week stilgestaan heeft (druk, druk, druk....), kon ik vandaag weer iets doen. Na heel lang nadenken heb ik besloten 1 zaag in elk geval zelf te houden
![Stick out tongue :p :p](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
. Dat kan dan ook mooi het prototype worden. Grote kans natuurlijk dat ik straks met nog 3 zagen opgescheept zit...
In elk geval, omdat ik al een zwaluwstaart zaag met 18 ppi gemaakt heb, leek het me nuttig om er nu een met een iets grovere vertanding te maken, namelijk 14 ppi. Dat doe ik als volgt. Strookje papier met het gewenst patroon op de klem lijmen met een pritstift. Een blokje op de punt van de vijl die er voor zorgt dat ik een indicatie heb van de snijhoek van de tandjes, en dan maar vijlen. Eerst een enkele streek om elke tand te definieren, daarna steeds een beetje dieper, waarbij ik er wel op let om alle tandjes min of meer gelijk te krijgen.
Als ik dan redelijk tevreden ben is het tijd om de tandjes te gaan zetten. Dat doe ik met een oude Eclipse 77 zettang die ik licht gemodificeerd heb voor zulke kleine tandjes. Het aambeeldje heb ik wat platter geslepen, zodat er minder diep gezet wordt, en het hamertje heb ik wat smaller gemaakt. Voordat ik ga zetten markeer ik de tanden om en om met een viltstift, omdat ik anders snel de kluts kwijt raak.
Na het zetten nog een keer de tandjes strijken met een zoetvijl en dan nog een keer heel netjes vijlen. Dit doe ik het liefst met enkel een losse bureaulamp, waardoor je echt goed reflectie krijgt van de toppen van de tanden. Ze zijn scherp als de reflectie weg is, en dan moet je ook direct stoppen met vijlen. Dit is de opstelling.
En dit zie je dan. Links zijn de tandjes scherp, rechts zie je nog het glimmende topvlakje.
En dan het resultaat. Valt niet mee om met een Iphone die dingetjes scherp in beeld te krijgen!
![IMG_0986.jpg IMG_0986.jpg](https://www.woodworking.nl/data/attachments/8/8200-892a23e0a2d1c5f973b87748b20c203e.jpg)