vraag over verhogen werkplaatsdeuren

ZotVanHout

Oud hout
8 jan 2016
10.518
3.073
Klein-Brabant, Vlaanderen
Ik dacht misschien een gokje op dat 1 deur vrijwel haaks is, maar dat de andere niet meer haaks is. Even wat geks proberen😆
uiteraard houden we in afwachting van de meetresultaten (haaksheid) alle situaties voor mogelijk
zo zou het kunnen dat de muur waaraan de deur hangt, scheef getrokken is
wat wanneer de schuur in een gebied met historische gaswinning staat ?

draadjesstarter schreef over het pb met 1 van de 2 deuren


1778320264677.png
 
Laatst bewerkt:

mathieu

Oud hout
5 jul 2010
5.083
1.431
Riemst
Een moderne constructie combineren met nostalgische elementen zonder rekening te houden met specifieke eigenschappen van de afzonderlijke elementen. Dat moet fout lopen. De deur (poort) is uitgevoerd zoals vandaag een deur gebouwd wordt. Beperkte toleranties om nauwkeurige sluiting en en winddichtheid te garanderen. Die deur wordt afgehangen met traditionele hengen die bedoeld zijn voor een poort waar als enige eis aan gesteld wordt dat ze open en dicht kan. Toleranties waren ruim bemeten omdat winddichtheid geen eis was (en misschien zelfs niet gewenst). Hengen hebben sowieso grote toleranties om het draaipunt en de neiging om een beetje af te hangen. In dit geval zijn ze ook niet nastelbaar. Nauwkeurige montage is niet evident (want dat is geen eis voor dit type van scharnier) en bijregelen gaat niet. Alles is aanwezig om achteraf problemen te krijgen.
 
  • Leuk
Waarderingen: rinus

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.