Lijmklemmen rek

hdv

Post veel
24 nov 2019
1.399
768
Noord-Veluwe / Skåne
er zitten kunstwerkjes tussen die elke week afgestoft worden
Ha! Niet helemaal onwaar...

Ik doe veel moeite om mijn werkplaats zo proper mogelijk te houden. Mijn longarts is al niet blij dat ik uitgerekend voor deze hobby heb gekozen, dus laat ik maar proberen hem nog enigszins te vriend te houden. Nou had ik van mijzelf al een grote hekel aan rotzooi, dus zo moeilijk is het niet voor me. Maar het beeld is wel wat vertekend hoor. Ik ben nog steeds bezig met het opnieuw opbouwen van mijn werkplaats, dus er is nog niet veel in gewerkt. Erg veel stof heb ik er nog niet in geproduceerd. Daardoor lijkt alles (inclusief het gereedschap zelf) veel schoner dan het anders zou zijn, hoe goed ik ook mijn best probeer te doen.

Overigens kwam ik nog een manier tegen waarop ik lijmklemmen op hang. Kleinere eenhandsklemmen haak ik gewoon over een van de ongebruikte staven van het houtrek waarin ik mijn houtvoorraad heb opgelat. Zoiets als dit dus:

lijmklemmen.jpg
 
  • Leuk
Waarderingen: ZotVanHout

Bert Vanderveen

Oud hout
1 sep 2015
3.437
1.135
Enschede, Twente
Ik moest even wachten tot het licht genoeg was, maar kan natuurlijk niet achterblijven als het gaat om te pronken met mijn eigen lijmklem-opslag-oplossing. Eerst de plaatjes van mijn Modulaire Klemmenrek:

IMG_3165.jpeg

IMG_3166.jpeg


IMG_3163.jpeg

IMG_3164.jpeg

Het principe is als volgt: de staanders zijn panlatten, voorzien van 10 mm gaten met vaste tussenafstand van 10 cm, die op een bout in inslagmoer op de vloer staan en met een aantal hoekijzertjes aan de muur bevestigd zijn.

De liggers zijn modulair met als uitgangspunt dat ze twee gaten hebben met 10 cm onderlinge afstand, zodat ze aan de staander bevestigd kunnen worden met bouten en moeren (plus carrosserie-ringen).
Bij het maken van de liggers wordt een lichte afvallende hoek meegenomen bij het maken van ervan (iets van anderhalf, twee graden).

Sommige liggers zijn combinaties van elementen, waardoor de tussenruimte gebruikt kan worden (die als ze groter dient te zijn dan de dikte van de staander opgevuld worden met plaatjes ter plekke van de staande); weer andere liggers worden enkel gebruikt als stop voor het 'doorzwaaien' van lange, wat instabiele klemmen.

In de praktijk gebruik ik het ensembletje ook voor het wegbergen en ophangen van andere zaken, zoals haken en linialen.

Het idee erachter is dat ik de indeling kan veranderen als de sortering klemmen wijzigt, maar bij mij draait dat er eigenlijk altijd op uit dat er een nieuwe staander 'verschijnt' (zoals de kortere, rechts van de lange) en de originele maar heel zelden een andere configuratie krijgen.

(Het rek voor de pijnklemmen dat in een van de plaatjes nog een beetje in beeld komt is weer een ander modulair gebeuren — zal daar morgen eens wat foto's van maken als men hier interesse heeft daarvoor. Het is nu donker.)
 
  • Geweldig
  • Leuk
Waarderingen: Houtsoort en ZotVanHout

Bert Vanderveen

Oud hout
1 sep 2015
3.437
1.135
Enschede, Twente
Als ik jullie foto's zo bekijk, heb ik schandalig weinig lijmklemmen...
Misschien ben ik wat te ver doorgeschoten als het gaat om "je hebt nooit teveel lijmklemmen"… Bij de laatste telling eerder dit jaar kwam ik op ongeveer 160. Ter verdediging: daar zaten ook kleine c-klemmetjes en knijpklemmen bij.
Ondertussen zal het aantal weer behoorlijk opgeplust zijn, want ik heb niet zo lang geleden een flink aantal 'bandy'klemmen gekocht. Die heb ik ABSOLUUT NODIG, voor een project dat voor volgend jaar in de planning staat. Echt waar!
 

Triek77

Actieve deelnemer
26 jan 2024
471
365
Schouwen-Duiveland
Ik heb
32 stuks 1 hands klemmen van Workman van de AC tion voor een lage prijs, alleen geen hoge klemkracht.
10 buisklemmen vqn 150 cm
10 buisklemmen van 60 cm
10 corpusklemmen van 80 cm
12 gewone lijmklemmen van 15 cm prutkwalitiet(die ga ik gaan vervangen voor degelijke klemmen van Bessey)
4 gewone lijmklemmen van 30 cm(uitbreiden naar 10 stuks van Bessey)
en ongeveer 40 veerklemmetjes voor het kleine werk

En ik wil nog gaan uitbreiden qua lijmklemmen maat eerst weer wat sparen.
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.