Kloten draaien

John1969

Post veel
10 jul 2023
1.921
1.240
‘s-Hertogenbosch
Als je het hele draadje leest wordt het al duidelijker.
Excuses, kreeg het bericht voor het eerst te zien en was in de veronderstelling dat het een nieuw bericht was….. inderdaad deze week weer begonnen met volle dagen en te LAM om te googelen….. sorry….🫢 eea is nu wel duidelijk. Ik snap dat de zeilen aan één kant vast moeten zitten aan de mast als je geen doorlopende ra of hoe heet zo’n ding waar het zeil tussen zit op zo’n piratenschip… anders vang je geen wind of stuwdruk.
Zoals gezegd ik heb weinig verstand van scheepvaart maar wel interessant om te horen.

Groetjes john
 

MaartenS

Post veel
29 jul 2012
1.171
125
Omgeving Amersfoort
Kloten zijn houten kralen of klosjes die bij het zeilen met een botter of andere platbodem worden gebruikt om het zeil soepel rond de mast te geleiden.

Bekijk bijlage 170587
Kijk, hier hebben we wat aan (y) zo'n plaatje zegt meer dan 1000 woorden.

ik was al een beetje verbaast dat er anno 2026 nog zoveel mensen als hobby aan "klootschieten" deden, en dat de kloten daar voor waren bedoelt :ROFLMAO:
 
  • Leuk
Waarderingen: thomasz

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.