Ik heb beiden en dit zijn twee heel verschillende machines. De OF1010 is meer gericht op meubels en interieurbouw. De OF1400 is vooral voor constructiewerk denk aan het infrezen van slotkasten in deuren of het frezen van sponningen in kozijnen. Voor het bouwen van luidsprekers is de OF1400 te lomp, je gaat je er aan ergeren. De kopiërring van de OF1010 dien je inderdaad te centreren met een centreer doorn. Daar is ook een goede reden voor, alleen op deze manier centreer je de kopierring exact, wat je met alleen schroeven en het blote oog niet lukt. De OF1400 heeft een kliksysteem voor de kopiërring wat wel makkelijker is, maar ook minder nauwkeurig. Ik heb dit laatst nog gemerkt bij de bouw van garagedeuren.Hoi iedereen,
het is inmiddels een half jaar later en ik heb nog geen nieuwe bovenfrees gekocht. Onlangs heb ik nog een houten plank van 3 inkepingen voorzien met mijn Kinzo bovenfrees die ik al erg lang heb en die met tie-wraps aan elkaar zit en die alleen aan en uit wil door de stekker in het stopcontact te steken (schakelaar is defect).
Ik red mij nog aardig goed met de oude bovenfrees, maar ik gebruik hem toch vaak genoeg vind ik zelf om eens een nieuwe, degelijke te kopen die je ook goed in kunt stellen op diepte en waarvan je het toerental makkelijk zelf kunt regelen. En waar ik makkelijk met kopieerring mallen kan gebruiken. En waar bij voorkeur een goede stofafzuiging op kan zodat ik ook binnen kan werken. Ik werk nu alleen buiten met de bovenfrees omdat het huidige exemplaar veel stof produceert en omdat de gewone huis stofzuigerslang niet goed op het stofafzuigstuk past.
Ik wil toch nieuw kopen omdat ik ondanks milieu aspect geen gedoe met dubieuze verkopers op marktplaats wil. Ik neig naar Festool maar weet niet zeker of dit terecht is. Ik zie het merk bij veel serieuze houtbewerkers, vandaar. Een ander merk mag ook. Ik zou er ook graag een stofzuiger bij willen geschikt voor afzuigen van zaagsel. Ik zit aan de Festool 1010 of 1400 bovenfrees te denken. Liefst de 1010 omdat die iets betaalbaarder is, heeft de 1400 nog veel meerwaarde denken jullie? Bijv. de freesopname is iets groter, 6-12,7 ipv 6-8 mm. Gaat dat nog handig zijn om tot 12,7 mm freesjes te kunnen plaatsen? Is het grotere vermogen nog handiger? Of is het hogere gewicht een groot nadeel? Ik wil de frees hoofdzakelijk gebruiken om luidsprekers te frezen (gaten uitfrezen, sponningen frezen, stukken hout wegfrezen, maar ook randjes frezen). En zijn de stofzuigers van Festool kwalitatief goed en evt. ook combineerbaar met andere merken van elektrische gereedschappen? Weer een boel vragen, maar wel belangrijk voor de toekomst... Hopelijk kunnen jullie mij verder op weg helpen.
Beide machines laten zich uitstekend gebruiken met de linealen en berg aan accessoires van Festool. In Duitsland zijn vooral accessoires van Festool vaak goedkoper dan in Nederland terwijl het voor de garantie niet uit maakt waar je hem koopt.
Qua stofafzuiging is de zuigkracht van alle merken en typen ongeveer gelijk. Belangrijk is de grootte vd stofzak en de passing van de slang op je machine. Het is hinderlijk wanneer deze er tijdens het frezen vanaf valt. Recent heb ik mijn CTL MIDI geüpgrade naar een CTL 26 vanwege de grootte vd stofzak. Bij intensief zaag en freeswerk zit een kleine zak zo vol, heel anders dan bij schuren.