Schaal van kornoelje (Cornus)

JMe

Actieve deelnemer
25 mrt 2017
192
113
Ik ga het bekijken, twijfel of het wel C. mas is, denk eerder C. sanguinea
 

JMe

Actieve deelnemer
25 mrt 2017
192
113
Dat klopt, maar de bast van C. mas is veel lichter van kleur.... Ik zal zaterdag eens kijken en vergelijken.
 

hdv

Post veel
24 nov 2019
1.197
616
Noord-Veluwe
De bast van mijn gele kornoelje is inderdaad veel lichter. Ik twijfel eerlijk gezegd ook. Maar wat het dan wel is zou ik niet weten.
 

de Haan

Oud hout
17 aug 2009
3.766
1.042
Emst
Degene van wie ik het hout kreeg, vertelde mij.

Het boompje kregen wij toen wij in Zwolle in een negen-onder-één-kap (tussenwoning/rijtjeshuis) gingen wonen en het stond op de erfgrens. Het werd binnen 10 jaar zo groot dat we het hebben moeten laten omzagen. Sinds 2000 heeft het liggen drogen.
 

JMe

Actieve deelnemer
25 mrt 2017
192
113
Vandaag was De Haan op de tuin in Frederiksoord, we hebben natuurlijk een rondje over de tuin gemaakt, bij de kornoeljes aangekomen schoot ons dit draadje te binnen en hebben we de verschillende soorten bekeken. De Haan is tot de conclusie gekomen dat het stammetje van een Cornus kousa moet zijn.
 
  • Leuk
Waarderingen: de Haan

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.