Onbehandelde kozijnen buiten

Bijtel

Oud hout
31 jan 2012
3.439
457
Goeree-Overflakkee
Voor zover ik het juist inschat is bijtel zich aan het oriënteren terwijl het ontwerp reeds gereed is
We zitten ongeveer op DO (definitief ontwerp). Er kan dus nog van alles veranderen :LOL:

Dit doet suggereren dat je tips hebt over hoe het ontwerp aan kan passen aan onbehandelde kozijnen. Kom maar op!
 

boertje125

Oud hout
17 okt 2013
2.615
641
- Pas dak overstekken toe
- Zorg dat je kozijnen ruim boven maaiveld zitten (geen ramen tot de vloer)
- Neem de afmetingen van het raam en kozijnhout robuust
- Zorg dat je er voor dat je overal goed bij kunt qua schoonmaken dit draagt tevens bij aan het goed kunnen drogen als het toch nat wordt
- Gebruik geen samengesteld hout

NB als het particulier opdrachtgeverschap is
dan is het peil op 20mm boven het maaiveld ter plaatsen van de toegang niet van toepassing.
Maak onderdorpels bij deuren op maaiveld niet van hout.

Wat voor hout je ook kiest het gaat sterk verkleuren. en verweren
jij weet dit waarschijnlijk wel maar laat je vrouw ook zien hoe onbehandeld hout er naar 5 jaar uitziet.
 
  • Leuk
Waarderingen: ptklapwijk en jaap

Bijtel

Oud hout
31 jan 2012
3.439
457
Goeree-Overflakkee
Dank voor de tips!
We zijn ons bewust van dat het vergrijst, ik vind dit juist mooi. Goed bijkomen voor schoonmaken moeten we goed naar kijken. Er komen wat ramen achter vaste (en beweegbare) "luiken" voor zonwering.
 

Vurenhout

Post veel
12 aug 2012
949
267
Twello
ex buurman, boer Bertus, heeft eiken kozijnen in z'n boerderij uit de 18e eeuw. "Onbehandeld" en nooit vervangen. De boerderij staat natuurlijk wel op een echt erf met dikke eiken die veel schaduw werpen.

"Onbehandeld" natuurlijk tussen aanhalingstekens want wie weet zijn er in de eeuwen toch een paar kwastjes met lijnzaadolie overheen gegaan.
Ik kijk nog wel eens naar die YT over Duitse vakwerkhuizen en die zijn ook gebouwd met eiken. Toch is het zo als ergens water in trekt het gaat rotten.
 

Jurriaan9

Ik word niet gehinderd door te veel aan kennis;-)
29 mei 2019
219
74
In Nederland plaatsen we kozijnen graag zover ver mogelijk naar voren, want.

Kijk je bij bijvoorbeeld onze oosterburen dan liggen de kozijnen zo ver mogelijk naar achter. Inderdaad met een reden.

Onbehandelde kozijnen, 18de eeuws eiken dat geloof ik graag.
Met het huidige hout kan het, kwartiers en van kwaliteit.
En anders echt niet aanbevolen. Is zonde van tijd, geld en energie. Wat een verkoper je ook wil doen geloven.
Schilderwerk aan binnenzijde, dampdicht, is belangrijker dan aan de buiten zijde. Want daar is wind, zon (en regen).
 
  • Leuk
Waarderingen: John1969

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.