Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Een beuken stam in het bos gevonden.
Zat goed onder de paddenstoelen.
Aan de eigenaar gevraagd, mag ik hem meenemen?
Ja dat mocht.
Stam was trouwens 4m lang en 50cm doorsnee
Thuis gekomen en er gelijk een stuk van af gezaagd en ik was gelijk een blij mens.
In ieder geval schalen en ik zat er aan te denken om uit het hart een 10 tot 15cm dikke plak te zagen.
Voor een plak zagen heb ik niet de spullen.
Daar kan ik een tafelblad van maken of een heel stel kleinere schalen.
Ik denk er nog over.
Hij ligt op een paar bielzen net van de grond, dat gaat voor een poosje wel goed.
Vraagje hierover: moet je zulk hout nog behandelen anders dan alleen olie of lak voor het gezicht?
Ik heb wat kleine stukjes beuk die ook zo dooraderd zijn. Ik heb een deel in plakken van 12-15 mm gezaagd. Zie hier twee voorbeelden. De grootste maat van de stukken op de foto is ruim 20 cm. Ik weet nog niet wat ik ermee ga doen, maar moet ik lees af en toe dat mensen beukenhout voordat ze het verwerken in de oven of de magnetron doen om biologische activiteit te stoppen. Is dat nodig?
Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.