[Kickstarter] Portable CNC/Laser "Gordix": Desktop CNC zonder vaste tafel

MaartenS

Post veel
29 jul 2012
1.093
93
Omgeving Amersfoort
Voor de mensen die hier intresse hebben in CNC-werk.

Kwam gisteravond deze tegen, een variantje op een verticale CNC die ik al eens gezien had (meen dat dat ding Maslov heette ofzo)

In het kort, portable CNC die met 8 kabels X en Y positioneert op een, voor de Y-as zit er een motorlift in de houder voor de frees/laser/etc.

Plaatje voor het idee, video daaronder:

Gordix1.gif

UItleg videotje van YT-er "Make Something":

[video=,,"The Easiest CNC I've Ever Used"]

Dit lijkt mij een gave ontwikkeling zeg, nu nog in het kickstarter-stadium maar dit ziet er erg veelbelovend uit. Ik gok dat er hiervan wel wat variantjes van gaan volgen.

 
  • Leuk
Waarderingen: jorisvh

jorisvh

Post veel
Kwam gisteravond deze tegen, een variantje op een verticale CNC die ik al eens gezien had (meen dat dat ding Maslov heette ofzo)
van die verticale Maslow met 2 kettingen is ondertussen een opvolger met 4 tandriemen die horizontaal en (bijna) verticaal gebruikt kan worden: de Maslow 4.

het idee van deze lijkt daar wel heel sterk op moet ik zeggen.
die Maslow4 was $525 op kickstarter, nu 560€ op hun site.
hier zit een heel team achter zo te zien, ziet we wat gelikter uit. Maslow is een 1 man show.
 

XL500SZ

Actieve deelnemer
1 mei 2017
278
100
Groningen
www.kiwood.nl
Wel een heel leuk concept. De draagbaarheid is wel een pluspunt.
Lijkt inderdaad wel heel erg op de Maslow.
En als de interface gemakkelijk is neemt dit een grote drempel weg voor mensen die gewoon het apparaat willen gebruiken zonder ervaring te hebben met cad en cam. Ook het sterke punt van de shaper vind ik.

Wel een paar vraagtekens erbij. Voordat je dit koopt zou het verstandig kunnen zijn wat gebruikerservaringen af te wachten.

Vraag me af wat je kunt verwachten van deze machine qua snelheid. De kleine tandriemen die hier gebruikt worden lijken me wel heel gevoelig voor rek. Dit heeft dan invloed op je stijfheid en dus je snijsnelheid.
(Heb een cnc plasmasnijder gebouwd met tandriemen, 25mm breed, met 5 kabels staalinlage. Mijn daarmee opgedane ervaring is dat tandriemen toch wel erg veel rek hebben.)

Behalve dat het frezen heel erg lang duurt als je geen stijfheid hebt ben je volgens mij ook je frezen aan het verbranden met een te lage voeding.

Verder is het afwachten wat de levensduur van de lagers in zo'n klein kanten afrond freesmachinetje is. (in de begindagen van het cnc hobbyen een keer een bovenfreesmachine gebruikt als freesmotor. Deze heeft het ongeveer een week uitgehouden voordat de lagers kapot waren, was niet geschikt om lange tijden achtereen te gebruiken.) Maargoed misschien valt dit mee, de echte gebruikerservaringen afwachten.
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.