Ervaring met bajonetsysteem voor stofzuigerslangen zoals osVac?

MatthijsG

Actieve deelnemer
24 sep 2017
228
17
Omdat de slang er steeds afglijdt bij mij, wil ik de bevestiging steviger maken dmv. een bajonet. Toen kwam ik osVac tegen: een open source project voor stofzuigerslangen met bajonetsysteem. Je kunt de onderdelen zelf printen (yeggi.com)(ja ik heb een 3D-printer).

osVacNeo is een variant erop wat iets meer variatie lijkt te bieden.

Mijn vragen
1/ heeft iemand ervaring met osVac
2/ zijn er andere systemen die je voor verschillende machines kunt gebruiken (Bosch, kleine stationaire machines, Ryobi).
2b/ Starmix Bajonet lijkt me alleen voor eigen merk, of heb ik dat mis?
 

robvansuilen

Actieve deelnemer
29 nov 2018
288
108
Geen ervaring maar wel een mooi project, zoals ik het begrijp, krijgt elke machine een 3d geprint mannelijk bajonetdeel en aan de slangen komen vrouwelijke delen die ook met een vrijdraai ring zijn uitgerust.
dank voor de tip.

een video:

op thingyverse staan voor vele machines al passende delen:
 
Laatst bewerkt:

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.