Inderdaad, vanaf de Brexit gelden voor de UK dezelfde regels als voor zendingen vanuit de rest van niet-EU (USA, China etc). Dus vrije invoer tot €22,-; tussen 22 en 150 BTW erbij en vanaf 150 euro ook invoerkosten. Let op; bij die belastingvrije drempel van 22 euro hoef je de verzendkosten niet mee te rekenen; bij de klassen boven 22 euro betaal je ook btw over de verzendkosten.
En vanaf 1 juli (al staat die datum nog niet vast, want zou eigenlijk ook al 1 jan 2021 zijn) verdwijnt die drempel van 22 euro belastingvrij en betaal je dus tot 150 euro BTW.
Als de transporteur de aangifte bij de douane regelt, rekenen zij er kosten voor. Vaan iets van 15 euro. Dus een bestelling van 1 euro kost dan 1,21 + € 15,- administratiekosten
Maar om dat te voorkomen zijn veel grotere winkels, die natuurlijk hun klandizie vanuit Europa volledig zien verdwijnen hierdoor, zelf bezig om te regelen dat zij de aangifte bij de douane in het EU-land kunnen doen zonder tussenkomst van de vervoerder. Dat heeft Axminster blijkbaar dus al geregeld (waardoor je ook voor grotere bedragen voortaan PostNL etc kunt ontwijken hiervoor, win-win dus...). Ik heb ergens gelezen dat Ali dit mogelijk ook gaat doen (en hopelijk klopt dat bericht).
Nu controleert de douane een hoop steekproefsgewijs en op basis van het bedrag dat een verkoper op de buitenkant van het pakket hoort te zetten. Bij Ali is dat vaak veel lager; laatst iets voor 20 euro besteld en er stond 3,5 dollar op het pakket. Als ze dat ook bij hogere bedragen doen kan het dus zijn dat er pakketten doorheen glippen nu.