Anchor nr 7

Siem_her

Nieuw lid
28 mei 2026
1
0
Nijmegen
hoi allemaal!

Via via heb ik een anchor nr. 7 aangeboden gekregen, met daarbij 'doe maar een leuk bod' als prijsindicatie. Wat ik kan vinden op het internet staat Anchor best prima aangeschreven, maar ik vind het lastig als beginnend houtbewerker om een schappelijke prijs te bedenken.

Het is niet goed zichtbaar op de foto's die ik heb of de originele eskilstuna beitel er nog op zit, verder lijkt het vooral oppervlakkige roest en nog de originele handvaten.

Hebben mensen hier ervaring met anchor? Hoeveel zou je hierop bieden?


schaaf.jpg
 
  • Wow
Waarderingen: teun van bloemendal

Rizz

Oud hout
15 apr 2014
2.848
1.023
Moordrecht
Is vrij zeldzaam, maar zit ook een hoop werk aan, buiten het ontroesten om. Is hij vlak? getordeerd? Bek onbeschadigd, enz. Als hij in redelijke staat is, 5 tientjes? Wel een mooi project, je leert wel gelijk goed hoe een schaaf in elkaar zit
 

0nn0

Actieve deelnemer
23 mei 2023
236
78
Hier soms daar
Dat ligt helemaal aan de staat van de schaaf, lengte beitel, staat van de kikker, de schroefdraden in de schaaf, zij de onderdelen origineel.
Een "zeldzame schaaf "heeft voor mijn geen waarde als er te veel aan moet gebeuren.
Op MP worden deze formaten veel aangeboden in opknap staat voor 25 euro.
Bv deze
(toegevoegd omdat deze schaaf veel beeldmateriaal heeft als verwijzing voor opgenoemde problemen)
Misschien is dit model een mooie donor schaaf en of met heel veel tijd en liefde werkend te krijgen?

Meestal geest de staat van het de handgrip wel aan wat er mee gebeurd is.
Is grip zijn gebroken en gelijmd kan de schaaf gevallen zijn?
Zitten er scheurtjes in de mond van de zool.
In het handmatig vlakken zal wel wat tijd en schuurpapier gaan zitten


Persoonlijke note
Bedenk ook heb ik deze echt nodig?
Deze lange schaven hebben maar een doel en dat is het (hand) gezaagde hout vlak maken voor verwerking en wie doet dat hier nog? Enkele leden een hand vol?

Als ik naar mijn zelf kijk hoe vaak ik mijn grootte record schaven 6,7,8 van mijn grootvader (en de Stanlies van mijn vader) gebruik is dat echt heel zelden als amateur .Soms pak ik een nr 7 en draai deze om en zet deze vast in een bank schroef om kleine latjes te schaven. (ik heb geen vlakbank)

Meestal pak ik een houten Ulmia formaat nr 7 deze zijn wat lichter en makkelijk te onderhouden.
Ja, hand schaven geeft mij veel voldoening om handmatig krullen te maken ipv machinaal maar de tijd en de kracht die nodig is dat is wel iets om rekening mee te houden.
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.