29 februari 2020: 24e Nederlandse Rondhoutveiling

Bosgroepen

Nieuw lid
10 jan 2019
8
13
Op zaterdag 29 februari 2020 organiseren de Bosgroepen de 24e Nederlandse Rondhoutveiling in de aula van Helicon in Velp. De beste boomstammen uit bos en plantsoen, worden die dag per opbod verkocht. Dit jaar zitten er, naast een groot aanbod mooie stammen van onder andere inlandse en Amerikaanse eik, acacia, iep en douglas, ook wat bijzondere houtsoorten tussen de kavels. De veiling start om 11.30 uur stipt.

Unieke veiling
Elk jaar organiseren de Bosgroepen op de laatste zaterdag van februari de Nederlandse Rondhoutveiling. Op deze voor Nederland unieke veiling wordt hout van Nederlandse, en voor een klein deel ook van Belgische en Duitse bodem, geveild. Het gaat om rondhout van bovengemiddelde kwaliteit dat wordt gebruikt voor bijzondere toepassingen zoals meubels, kunstvoorwerpen, restauraties, vloeren en boten. De veiling trekt dan ook ieder jaar veel verschillende bezoekers.

Ruim 650 kuub hout waaronder bijzondere soorten
Er is dit jaar ruim 650 kuub hout aangeboden voor de veiling; een groot deel van de kavels ligt nu al op de rolbaan in Schaarsbergen (bij Arnhem). Bijzonder dit jaar zijn kavels amberboom, peer en slangeden. En twee soorten die nog niet eerder geveild zijn; duindoorn en pruikenboom.

Bezichtiging op de rolbaan
Belangstellenden kunnen de kavels vanaf zaterdag 15 februari bezichtigen op de rolbaan bij Schaarsbergen (tot en met 28 februari dagelijks van 9.00 – 16.00 uur en op 29 februari van 9.00 – 11.00 uur). De veiling is op 29 februari in de aula van Helicon in Velp en start om 11.30 uur stipt.
Al het hout is van tevoren gekeurd en is van de hoogste kwaliteit. De kavelplaats en de veiling zijn vrij toegankelijk. Wie wil meebieden op het aangeboden hout dient van tevoren een biednummer aan te vragen. Meer informatie hierover is te vinden op de website van de Bosgroepen (bosgroepen.nl/rondhoutveiling). De veilingcatalogus komt twee weken voor de veiling beschikbaar.

Website: www.bosgroepen.nl/rondhoutveiling
Twitter: @Bosgroepen | #Rondhoutveiling
Facebook: www.facebook.com/De-Nederlandse-Rondhoutveiling-178752855660427
YouTube (impressie rolbaan 2019): https://www.youtube.com/watch?v=F5kIWuAGBZI&t=10s
Poster, zie bijlage (pdf)

Over de Bosgroepen
De Bosgroepen zijn onafhankelijke coöperatieve verenigingen van en voor eigenaren van bos- en natuurterreinen. We adviseren en ondersteunen leden bij het duurzaam ontwikkelen, beheren en in stand houden van bos en natuur. Er zijn meer dan 1.500 leden aangesloten; onder andere particulieren, stichtingen, natuurbeschermingsorganisaties, waterleidingmaatschappijen en gemeenten. Samen hebben deze leden ruim 400.000 hectare bos en natuur. De Bosgroepen zijn inzetbaar op alle onderdelen van het beheer: van visievorming en advies tot subsidieaanvragen, planning en de uitvoering in het veld. Met de Nederlandse Rondhoutveiling willen de Bosgroepen aandacht vragen voor het Nederlandse kwaliteitshout. De boseigenaar krijgt via de veiling een betere prijs voor zijn/haar kwaliteitshout.

DSC_6841.jpg DSC_6831.jpg DSC_6835.jpg DSC_6865.jpg

Bijlagen

  • Poster 24e Rondhoutveiling - 29 februari 2020.pdf
    1,4 MB · Weergaven: 16

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.