Tot €150 euro aan waarde (goederen + verzendkosten samen), gerekend exclusief btw, betaal je alleen btw.
Als je die bij het importeren zelf moet betalen, dus als PostNL of DHL dat voor je moeten regelen, betaal je naast die btw ook nog administratiekosten aan hen.
Boven de €150,- (excl btw) betaal je naast de btw ook nog een importheffing. Dat is afhankelijk van het soort product een percentage over het bedrag.
Voor zowel Ali als Banggood geldt dat de prijs die je daar ziet staan (als je tenminste op de NL-site kijkt en niet op een site voor een ander land) inclusief Nederlandse btw is. De Chinezen dragen daarbij de btw af aan onze belastingdienst, het IOSS-proces dat Rizz hierboven al beschrijft.
Tot €150,- is het vrij van overige kosten, wordt gewoon door de vervoerder bezorgd, komen geen inportheffingen of inklaringskosten meer bij. Wel een "adder onder het gras": die €150,- die de belasting/douane noemt als grens waarboven extra kosten komen is exclusief btw. Je mag dus boven die 150 euro per pakket bij ALi uitkomen omdat de prijs daar al inclusief btw is. Even terugrekenen dus de grens ligt bij 150x1.21 = 181,50 inclusief btw als de btw al is meegerekend door de verkoper (Ali dus). Maar reken hier wel de verzendkosten in mee om daarmee niet over die grens heen te gaan.
Let er bij Ali wel op dat Ali vaak meerdere pakketten samenvoegt, als 'service; zonder dat je daarom vraagt. Ook als het vanuit verschillende verkopers en bestellingen komt. Ze worden dan net voor het op het vliegtuig gaan samengevoegd tot 1 verzamelpakket dat naar jou gaat. Dus als je meerdere artikelen bestelt die samen boven de grens uitkomen, dan bestellen met een paar dagen ertussen, en de track&trace in de gaten houden. Pas de 2e serie bestellen als je ziet dat de 1e op het vliegveld van vertrek is. De NL-belasting/douane bepaalt het tarief namelijk over het pakket dat zij in handen hebben, het verzamelpakket dus.
Vooral bij Banggood, maar ook steeds meer bij Ali, is het mogelijk om te kiezen voor goederen die worden verstuurd vanuit een EU-magazijn. Die zijn al door Ali of BG zelf ingevoerd in Europa en hier komen dus helemaal geen extra kosten meer bij, ook al zit je boven die invoergrens van 150 euro. Vaak is dat een paar euro duurder, maar ook een heel stuk sneller in huis (paar dagen). Al zijn de meeste artikelen van Ali met Choice er ook al na iets meer dan een week tegenwoordig.