waar fatsoenlijke kwaliteit MDF kopen omgeving eindhoven

gameonedne

Nieuw lid
3 nov 2020
7
0
Ik lees over de matige kwaliteit van MDF uit de bouwmarkt. En inderdaad, de kopsekanten zijn erg vezelig.
MDF van betere kaliteit, heeft een hogere persing, maat hoe hoog is hoog?
Medite zou a-kwaliteit zijn, maar ik lees 600 kg/m3 wat me niet hoog lijkt.
Ik zoek geen vochtwerend MDF want ik wil geen groene platen (ga ze niet schilderen).

Kortom, welke dichtheid zoek ik? welk merk / type geeft mij die dichtheid? en waar koop ik dit in omgeving eindhoven / brabant.
Het voordeel van de bouwmarkt vind ik wel dat ze laagdrempelig en gratis op maat zagen. Als je even erbij blijft en checkt is de maatvoering prima.

Dank voor alle tips
 

gameonedne

Nieuw lid
3 nov 2020
7
0
het is inderdaad vooral de kopse kanten. Ik heb nagedacht over een ontwerp waarbij het uit het zicht blijft, maar uiteindelijk denk ik dat ik ze toch in zicht wil hebben
 

rolandvs

Actieve deelnemer
10 mrt 2022
264
61
Oss
Ipv mdf misschien hdf proberen.
Ivm kanten dienen normaal ook altijd schoon gezaagd te worden.
Kijk eens bij een jongeneel eindhoven zitten volgens mij aan kanaal dijk, stiho in Helmond, zo zijn er nog tientallen.
 

RDR2950

Actieve deelnemer
21 okt 2023
194
129
Kapellen (Antwerpen)
regio Eindhoven kan ik je niet helpen, maar het klopt alleszins dat de "normale" MDF die bij Brico (en dus in NL bij Praxis enz) verkocht wordt eerder onder LDF valt :(. Hun groene MDF kost een smak meer maar is wel beter van kwaliteit.
Voor een paar kastdeuren heb ik onlangs MDF van 22mm gehaald bij Tilborghs Hout in Kalmthout (BE), niet eens zo heel veel duurder dan de 18mm versie van Brico, maar echt wel een stuk beter van kwaliteit.

Zaag MDF best met een wisseltand zaagblad met een groter aantal tanden - op mijn Festool invalzaag gebruik ik daarvoor een CMT bladje met 48 tanden. De kopse kant dan nageschuurd met een korrel 180 en 240, dan heeft "de schilder" er borstelprimer opgezet die ik opnieuw met korrel 240 geschuurd heb. De lak die daarop gelegd is, is even glad als die op de vlakke kanten.
 
  • Leuk
Waarderingen: ZotVanHout

workingwithwood

Actieve deelnemer
22 okt 2008
612
123
Stiens
Een jaar of twee geleden bestelde ik meerdere diktes MDF bij plintenfabriek.nl. Ze leverden groene platen van een prima kwaliteit. Ik vond de prijs toen heel redelijk.
 

jorisvh

Post veel
Densiteit 600-650 kg/m3 is standaard MDF (niet structureel gebruik, CE-norm MDF), bvb Unilin Fibrabel.
Densiteit 700-750 kg/m3 is hoge densiteit MDF (structureel gebruik, CE-norm MDF.LA), bvb Unilin Fibralux.

Hoge densiteit zal in het algemeen makkelijker afwerken. Maar, voor afwerking van de zaagkanten is naast densiteit ook uniformiteit belangrijk. Vaak zijn de buitenste lagen denser geperst dan de binnenkant. Dan werken de vlakken wel beter af maar de zaagkanten niet.
Ik heb zelf geen ervaring met medite maar hier wordt soms vermeld dat het een uniforme persing heeft en dat daardoor de kopse kanten makkelijker afwerken.

Als je ze transparant wil afwerken is plamuur geen optie en ik zou ook geen randsealer gebruiken.
Je zal dan wellicht een laagje meer nodig hebben op de kopse kanten dan op de vlakken.
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.